یونولیت ماکت‌سازی چیست ؟

دسته بندی:
چیکید محتوا
یونولیت ماکت‌سازی چیست ؟

یونولیت ماکت‌سازی در پروژه های دانشجویی ، پروژه های برج سازی و پروژه های شهرک سازی و …  مورداستفاده قرار می گیرد.

این یونولیت ها همانند سایر یونولیت ها از مواد پلی استایرن انبساطی درست شده است. این مواد را داخل قالب های ویژه ای قرار می دهند تا به فرم موردنظر در بیایند. این یونولیت در ماکت سازی مورداستفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده از یونولیت ماکت سازی

دانشجویان رشته های عمران و معماری بیشتر ساخت ماکت را انجام می دهند. مناسب ترین وسیله برای ساخت ماکت ، یونولیت است. اغلب پروژه های ساختمانی به ماکت سازی نیاز دارند که باید با استفاده از یونولیت انجام شود. بدین منظور یونولیت ماکت‌سازی را برش می دهند و سپس با دستگاه های سی ان سی ، خطوط لازم را طراحی می کنند.

استفاده از ماکت سبب می شود که طراحی ساختمان دقیقاً مطابق با نقشه انجام شود. در واقع به کمک ماکت می توانید طرح و نقشه ساختمان را به صورت دقیق پیاده سازی کنید. با بهره گیری از یونولیت ها امکان ماکت سازی مجموعه های متعددی از قالب ها ، قالب های تزئینی معماری ، کلاه های هرمی ، پروفایل پنجره ها و … وجود دارد. ولی برای برخی از نیازهای نادر که احتیاج به طراحی جزئیات بیشتر است باید یونولیت های ماکت سازی را سفارش داد.

همچنین با استفاده از یونولیت می توان ستون های خاص ، پوشش نرده های تزئینی ، ترمیم قالب ها و … را ایجاد نمود. تنوع یونولیت ماکت‌سازی زیاد است. این یونولیت ها معمولاً فشرده و مستحکم هستند و در عین حال ، بسیار سبک هستند. این یونولیت ها در تراکم های گوناگونی ساخته می شوند.

یکی از بهترین انواع یونولیت ها که برای ماکت سازی مورداستفاده قرار می گیرند ، یونولیت فشرده است. این یونولیت ها به آسانی با هر وسیله و ابزاری برش داده می شوند. ساخت این یونولیت ها در ابعاد و اندازه های گوناگون و در رنگ های مختلف انجام می شود.

بهترین متریال برای ساخت ماکت ، یونولیت است که کار با آن بسیار آسان است. رنگ آمیزی یونولیت ها بسیار آسان است. برای برش یونولیت باید دقت و حوصله به خرج دهید. اگر برش یونولیت را عجولانه انجام دهید ، لبه های آن ناهمگون می شود.

مزایای یونولیت ماکت‌سازی

استفاده از این یونولیت ها دارای مزایای بسیار زیادی است.

  • ساخت ماکت با استفاده از این یونولیت ها بسیار اقتصادی است.
  • این یونولیت ها بسیار سبک هستند.
  • یونولیت های مخصوص ماکت هرگز دچار مشکلات پوسیدگی نمی شوند.
  • جابه جایی این یونولیت ها راحت است و حتی برای جابه جایی تعداد اندک آنها به وسیله نقلیه نیاز نمی باشد.
  • این یونولیت ها دارای طول عمر بالایی هستند.
  • میزان جذب رطوبت و آب این یونولیت ها بسیار کم است و همین مسئله موجب می شود که دچار پوسیدگی نشوند.
  • این یونولیت ها ضد حشره هستند و هیچگونه حشره و یا میکروارگانیسمی نمی توانند در آنها زندگی کنند.
  • امکان طراحی و ساخت این یونولیت ها در اندازه ها و اشکال مختلف وجود دارد تا به آسان ترین روش بتوان ماکت موردنظر را طراحی و تولید نمود.

موارد ایمنی در ارتباط با ماکت‌های یونولیتی

در زمان استفاده از یونولیت ماکت‌سازی باید به موارد مهم توجه داشته باشید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. یونولیت ها اگر در مجاورت مواد نفتی قرار بگیرند ، ممکن است مشتعل شوند و آتش بگیرند. بنابراین در زمان استفاده از این یونولیت ها نباید مواد نفتی و رنگ های روغنی و تینر و سایر مواد این چنینی را در اطراف یونولیت بگذارید.

اغلب چسب ها برای کار با یونولیت ها مناسب نیستند و ممکن است در تماس با آنها دچار واکنش شوند. بنابراین بهتر است از هر چسبی برای کار با یونولیت استفاده نکنید و تنها از چسب های ویژه یونولیت استفاده کنید. چسب های آکواریوم ، برای کار با یونولیت مناسب هستند.

چه ماکت هایی را می توان با این یونولیت ها ساخت ؟

یونولیت ماکت‌سازی برای ساخت استندهای فروشگاهی مورداستفاده قرار می گیرند. با استفاده از استندهای فروشگاهی می توان بسیاری از محصولات فروشگاهی را بهتر به نمایش گذاشت. اما کاربرد اصلی این یونولیت ها ، ساخت ماکت است. با استفاده از یونولیت ها می توان ساخت ماکت های سازه های مختلف ، ساخت ماکت محصولات کشاورزی ، ساخت ماکت های پروژه های نظامی ، ساخت ماکت گوشی های همراه ، ساخت ماکت لوازم آرایشی و بهداشتی ، ساخت ماکت های تبلیغاتی و … را انجام داد.

فرآیند ساخت ماکت با یونولیت به سرعت انجام می شود. به راحتی برش یونولیت ها انجام می شود و شکل دهی آنها به خوبی صورت می گیرد. ماکت های ساخته شده در مقابل ضربه بسیار مقاوم هستند و با هر ضربه ای ، صدمه نمی بینند. هر چه یونولیت مورداستفاده دارای چگالی بالاتری باشد ، کیفیت یونولیت بالاتر خواهد بود. برای افرادی که در کوتاهترین زمان قصد ساخت ماکت را دارند ، یونولیت های ماکت سازی بهترین گزینه است.

خرید یونولیت ماکت‌سازی

مجموعه ایران یونولیت ، بسیاری از کارشناسان مجرب و متخصص را دور هم جمع کرده است تا ساخت انواع یونولیت ها را بر اساس جدیدترین متدها و استانداردهای بین المللی انجام دهند. بنابراین بهترین گزینه برای خرید یونولیت‌های ماکت سازی ، مجموعه ایران یونولیت است.

یونولیت‌های ماکت سازی ساخت این مجموعه در ابعاد و اندازه های مختلف وجود دارد. بنابراین برای ساخت ماکت موردنظر خود می توانید یونولیت های موردنیاز را از این مجموعه خریداری کنید. کیفیت یونولیت های ساخت ایران یونولیت ، بسیار بالا است. کیفیت بالای یونولیت در کیفیت ساخت ماکت ، اثرگذار است.

قیمت یونولیت ماکت‌سازی

قیمت این یونولیت ها با توجه به عواملی مانند طول و عرض یونولیت ، ضخامت یونولیت ، کیفیت مواد اولیه ساخت یونولیت ، دانسیته یونولیت ، وزن یونولیت و سایر موارد تعیین می شود. سازندگان مختلف برای این محصول ، قیمت مختلفی را درنظر گرفته اند.

ایران یونولیت برای انواع یونولیت های ساخت خود از جمله یونولیت‌های ماکت سازی ، قیمت بسیار مناسبی را درنظر گرفته است. با توجه به کیفیت بالایی که تولیدات این مجموعه دارد ، قیمت آن را باید عالی عنوان کرد. بنابراین به دانشجویان ، مهندسان ، صاحبان کسب و کارهای مختلف و … پیشنهاد می کنیم که یونولیت موردنیاز خود را از ایران یونولیت خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع سقف ساختمانی

انواع سقف ساختمانی

انواع سقف ساختمانی را معرفی می کنیم تا با ویژگی های هر یک آشنا شویم و متوجه شویم که چه نوع سقفی مناسب پروژه عمرانی

مشاهده »