یونولیت ساختمانی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یونولیت ساختمانی با سایت ایران یونولیت همراه شوید.
دسته بندی:
چیکید محتوا
یونولیت ساختمانی

از یونولیت ساختمانی یا فوم در صنعت ساخت و ساز به عنوان یک عایق دائمی بهره گرفته می شود. عایق ها می توانند در دیوارها و همچنین سقف ساختمان به کار برده شوند که به آن‌ ها یونولیت سقفی گفته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یونولیت ساختمانی با سایت ایران یونولیت همراه شوید.

در این راستا یونولیت ساختمانی را روی هم قرار می دهند و پس از آن فوم ها را به وسیله بتن پر می کنند. باید گفت بکارگیری این نوع یونولیت و همچنین بلوک های یونولیت بسیار شبیه به ساخت ساختمان ها به وسیله آجرهای بازی است. این بلوک ها کمک می کنند تا بتن مورد استفاده در ساخت ساختمان محکم تر شود. همچنین میله های فولادی در جهت تقویت بلوک ها بکار برده می شوند.

به منظور اینکه بتن ساختمانی سرازیر نشود و یا بیش از اندازه گسترش پیدا نکند، از روش خاصی برای پر کردن بلوک های پلی استایرن یونولیتی استفاده می شود. در این روش از فوم ها به عنوان آجرهای خالی استفاده می شود و سپس آن ها را بتن پر می کنند. علاوه بر بکارگیری یونولیت های ساختمانی در ساخت و ساز از آن ها به عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز استفاده می شود. همچنین می توان به جای استفاده از لوله های برق و لوله کشی در ساختمان می تواند لوله های برق را در پلی استایرن قرار داد که بسیار سریعتر نیز هست. برای اطلاع از لیست قیمت یونولیت سقفی ساختمانی کند سوز دانه ریز با ما تماس بگیرید.

استفاده از بلوک های یونولیت مثل یونولیت بسته بندی در مقایسه با آجر معمولی و روش ملات، ساخت و ساز محکم تر و قوی تری را به همراه خواهد داشت و علاوه بر آن یک سیستم عایق بندی را نیز به خوبی فراهم می آورد.

مزایای استفاده از بلوک های پلی استایرن در ساخت و ساز

بلوک های پلی استایرن به عنوان لایه پر شده با بتن فواید بسیاری از جمله موارد زیر را به همراه دارد:

• محکم و قوی تر کردن ساختار ساختمان

• کاهش فرار گرما و انرژی

• انتشار صدای پایین تر در ساختمان

• به دلیل استفاده از مواد تشکیل دهنده کند سوز، ساختمان امن تر  و مطمئن تر خواهد بود

• سازگاری با محيط زيست

• افزایش مقاومت در مقابل بادهایی که در ارتفاع بالاتر هستند

• نبود هجوم حشرات موذی

• استفاده از مواد قابل بازیافت جهت به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی

• هزینه های کمتر در ساخت و ساز با در مقایسه با ساختمان های آجری

• حداقل شدن خطر نشت

• افزایش طول عمر

• امکان تعمیر ساختار فوم

• بالا رفتن قیمت و ارزش خانه یا ساختمان

• فاسد نشدن در برابر آب و هوای مرطوب

• مدیریت بهتر و کارآمدتر ساختمان از نظر گرما، جریان هوا و ایمنی از حریق

هزینه استفاده از یونولیت ساختمانی

از جمله ویژگی های منحصر به فرد يونوليت ساختمانی، ساخت و ساز سریع تر و ارزان تر نسبت به آجر معمولی و با مصالح معمولی در ساختمان های چند طبقه است.  بنابراین می توان در پروژه های ساخت و ساز مسکونی، صنعتی و تجاری از بلوک استفاده کرد. همچنین به دلیل اینکه بلوک ها فاسد نمی شوند می توان از آن ها در ساخت زیر زمین ها استفاده کرد.

قيمت يونوليت ساختمانی و زمان صرفه جویی دو امر مهمی است که باید در صنعت ساخت و ساز به آن توجه ویژه ای شود. استفاده از سيستم بلوک ساختمانی در ساخت و ساز منجر به صرفه جویی در کار و زمان تکمیل پروژه و هزینه های کلی ساخت و ساز می شود.

صرفه جویی در انرژی در طولانی مدت مزیتی است که واقعا اغراق آمیز نیست. مقررات محیطی در ساخت و ساز های آینده و با یونولیت ساختمانی با جدیت و سختگیری بیشتر اعمال می شود.

کاربردهای یونولیت ساختمانی

یونولیت در واقع نوعی پلاستیک فشرده است که در سال  ۲۰۱۳ بیشترین محصول استفاده شده در صنعت ساخت و ساز و مصالح ساختمانی تخصصی شناخته شده است. گرما نرم تشکیل دهنده ساختار اصلی پلی استایرن را است و در واقع می تواند یونولیت را نرم و قابل انعطاف می کند. این ماده تحت دمای حدود ۲۱۲ درجه فارنهایت (۱۰۰ درجه سانتیگراد) قرار می گیرد و در نهایت يونوليت فشرده و در شکل های مختلف تولید می شود. ویژگی ضربه پذیری نقطه قوت یونولیت ساختمانی می باشد و به همین دلیل می تواند در ساخت اسباب بازی مورد استفاده قرار بگیرد.

این مواد پلیمری می تواند به صورت انبوه در رنگهای مختلفی تولید شود و علاوه بر صنعت ساخت و ساز در اتصال های مکانیکی یا در فرایند چاپ و لیتوگرافی افست به کار گرفته شود. همچنین به عنوان یونولیت پلاستوفوم سقفی ساختمانی برای عایق بندی و در ظروف آشپزخانه استفاده می شود و  جایگزینی خوبی برای بیلبورد های تجاری در فروشگاه ها، پلاکارد ها و آگهی های تبلیغاتی و پوستر ها می باشد.

با استفاده از ورق‌های فوم در ساختمان سازی می توان ساختمان هایی عایق و کامل ساخت. این ورق ها می تواند در دیواره ها و یا در زیر سقف یا نمای سایدینگ قرار بگیرند و  منجر به افزایش مقاومت حرارتی و صوتی بین سطوح داخلی و خارجی در ساختمان شوند.

و در آخر…

یونولیت ورقه ای می تواند در مصالح ساختمانی تخصصی استفاده شود مانند پانل های سه بعدی عایق شده،  فوم بتن های عایق، ورق های داخل سفال و فوم داخل آجر. برای عایق بندی مکان ها و کارخانجاتی که سقف بلندی دارند، به جای استفاده از  موادی مانند پشم شیشه می توان از ورق های یونولیت استفاده کرد.

یونولیت ساختمانی در بخش های مختلف ساختمان مانند کابینت های آشپزخانه نیز می تواند استفاده شود. فضای خالی بین دیوارها می تواند با یونولیت پر شود و یا درب های داخل واحد های ساختمان را می توانند با یونولیت ساخت که منجر به عایق سازی صدا حرارت شود. همچنین در صنایع دستی و هنر کاربرد فراوان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونولیت کلاه ایمنی

یونولیت کلاه ایمنی

یونولیت کلاه ایمنی ، محصولی ایده آل برای محافظت از سر در زمان دوچرخه سواری، اسکیت و سایر بازی ها و تفریحات ورزشی است. با

مشاهده »