یونولیت و پلاستوفوم ورق ۲۰سانت

دسته بندی:
چیکید محتوا
یونولیت و پلاستوفوم ورق ۲۰سانت

استفاده از یونولیت و پلاستوفوم ورقی ۲۰سانتی در صنایع مختلف – برای تولید یونولیت و پلاستوفوم ورقی ۲۰سانت از پروپان استفاده می کنند این ماده با استفاده از فرآیند پتروشیمی به ماده جامدی در می آید که آن را با نام یونولیت یا آکاسیف می شناسند. در واقع یونولیت نام شرکتی ست که در ایران برای اولین بار به تولید پلی استایرن انبساطی مشغول بود. اما امروزه که مردم این را فهمیده اند، همان نام پلی استایرن انبساطی یا پلاستوفوم را بر روی آن گذاشته که نام اصلی این ماده نیز همین می باشد.

ویژگی های یونولیت و پلاستوفوم

می توان به طور کلی گفت که یونولیت یا پلاستوفوم 20 سانتی در برابر صدا و دما یک عایق نسبی ست و این نسبت بستگی به ضخامت و چگالی موجود در تمام سطح یونولیت می باشد.

چگالی مانند مواد اولیه اصلی کره ای باید در سراسر یونولیت یکسان باشد. می توان گفت که این امر شاخص کیفیت یک ورق یا یک قطعه یونولیت می باشد.

بنابراین بهتر است از جایی خرید کنیم که کیفیت و این اصل را که از مهمترین نکات برای خرید یونولیت و یا تولید آن است را رعایت کرده باشد.

قطعه یا ورق یونولیت نسبت به ابعادی که دارد بسیار سبک است. سبک بودن این ماده باعث پذیرش آن در بسیاری از صنایع شده است.

حجم بتن مصرفی در ساختمان را تا 30 درصد به راحتی کاهش می دهد. در ساختمان سازی می توان به جای بلوک های سیمانی یا بتنی از یونولیت استفاده کرد.

مصرف فولاد را در ساختمان به شدت کاهش می دهد.  یونولیت به دلیل ایستادگی که دارد می تواند به جای اسکلت ساختمان استفاده شود به همین دلیل وزن ساختمان تا حد زیادی کاهش می یابد. همین امر باعث استفاده از یونولیت در ساختمان های بلند که دارای طبقات زیادی می باشد، می شود

یونولیت همچنین می تواند جای تیرچه ها را بگیرد و دیگر نیازی به استفاده از آنها نباشد.

تمامی موارد بالا می تواند به کاهش وزن ساختمان کمک کند. همین امر باعث شده تا یونولیت ماده اصلی برای ساخت ساختمان های بلند باشد.  

بهتر است بدانید به کار بردن یونولیت برای بلوک های سقفی باعث می شود خسارت ناشی از زلزله به شدت کم شود

کاربرد یونولیت یا پلاستوفوم 20 سانتی

به عنوان پس زمینه یا Background برای تابلوهای تبلیغات و اعلانات کاربرد دارد. برای این منظور می توان ضخامتی بین 4 تا 100 میلی متر را در نظر گرفت. ابعاد کاربردی می تواند از 100 تا 200 سانتی متر نیز باشد.

ورقه های پلاستوفوم را در بسته بندی های متنوع و در ابعاد مختلف می توان برای کاردستی و ماکت سازی تهیه کرد. همچنین به دلیل خاصیت شکل پذیری دانه های فوم می توان از آن ها برای گل سازی و خلاقیت های کودکانه و همچنین برای کارهای خرفه و فن و غیره نیز استفاده کرد.

ورق های یونولیت معمولا برای استفاده در ساختمان به عنوان بلوک های ساختمانی استفاده شده و جای بلوک های سیمانی و سفالی را گرفته است.این امر به مقدار زیادی وزن خالص ساختمان را کاهش می دهد.

به یاد داشته باشید که یونولیت و پلاستوفوم ورقی زمانی می تواند عملکرد و کارایی مثبتی داشته باشد که در برابر آتش و موارد ایمنی مورد قبول است. همچنین از نظر ابعاد و شکل هندسی باید کارایی مورد نظر را داشته باشد. بنابراین نیاز است که بلوک های ساخته شده تمامی ضوابط ایمنی را رعایت کند.

مواردی که باید برای استفاده از بلوک های یونولیتی در نظر داشته باشید

از بلوک هایی استفاده کنید که از نظر کند سوز بودن تایید شده باشد. بنابراین استفاده از نوع غیر کند سوز ممنوع می باشد.

در صورت استفاده از بلوک های پلی استایرن انبساطی باید حتما مدارک مورد نیاز که نشان دهد بلوک ها کند سوز هستند بررسی شود.

در صورتی که از بلوک های پلی استایرن برای ساختمان ها استفاده می کنید باید حتما زیر و روی یونولیت را با یک حفاظ بپوشانید تا از حریق احتمالی جلوگیری کنید.

به طور کلی دیوارهایی که در ساختمان های مستقل هستند مانند دیوارهای آپارتمان ها و یا ساختمان های تجاری باید در برابر آتش مقاوم باشد. در این صورت باید دیوارهایی که از این لایه ها می گذرد تا زیر سقف امتداد داشته باشد.

با این کار می توان ساختمان را در تمامی سطوح در برابر آتش سوزی محافظت کرد.

نکته آخر اینکه در نگهداری یونولیت در انبار یا در ساختمان باید دقت کاقی را داشت چراکه به شدت نسبت به مواد نفتی و آتش زا واکنش نشان می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونولیت کلاه ایمنی

یونولیت کلاه ایمنی

یونولیت کلاه ایمنی ، محصولی ایده آل برای محافظت از سر در زمان دوچرخه سواری، اسکیت و سایر بازی ها و تفریحات ورزشی است. با

مشاهده »