برش یونولیت

ایرن یونولیت دارای خدمات برش یونولیت است.
دسته بندی:
چکیده محتوا
برش یونولیت

یونولیت یکی از مشتقات پتروشیمی بوده و خواص منحصر به فرد و ویژه ای دارد. این ماده وزن بسیار کم، ضریب بسیار پایین در انتقال صوت و حرارت و قیمت مناسبی دارد.

ایرن یونولیت دارای خدمات برش یونولیت است.

محصول فرآوری شده ی پلی استایرن انبساطی تحت عنوان یونولیت به بازار عرضه می شود. یونولیت انواع مختلفی دارد از جمله یونولیت بسته بندی، ورق یونولیت و… . ورق های یونولیت قابل سفارش به شکل ها و حجم های هندسی و یا به صورت ورق می باشند. در این مطلب در مورد برش یونولیت و روش های انجام این کار صحبت می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات و محصولات ما، از طریق شماره های تماس سمت چپ همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

روش های برش یونولیت

انتخاب روش برش یونولیت به نوع پروژه وابسته است. در ادامه به بررسی سه روش برش یونولیت و مزایا و معایب هریک خواهیم پرداخت.

برش یونولیت با تیغ

برش یونولیت با استفاده از تیغ و کاتر ساده ترین و ابتدایی ترین روش برش است که در روش تولید پلاستوفوم (یونولیت) هم کاربرد دارد. اگر برای مصارف عمومی مانند پارتیشن بندی، پوشاندن بخشی از فضا و …. از یونولیت استفاده می کنید این روش مناسب ترین روش برای برش خواهد بود.

مزایای برش یونولیت با تیغ

o برش دستی با استفاده از تیغ یکی از سریع ترین روش های انجام این کار است.

o اندازه ی شیاری که با استفاده از تیغ بین دو قطعه ایجاد می شود بسیار ناچیز و به اندازه ی ضخامت تیغ کاتر است.

o انجام این کار نیاز به مهارت و دستگاه خاصی ندارد و هر فردی می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

معایب برش یونولیت با تیغ

o در هنگام برش تیغ باید به صورت کاملاً مستقیم و بدون زاویه وارد یونولیت شود در غیر این صورت لبه های کار به صورت شیاردار برش خواهند خورد.

o در هنگام برش تیغ باید به طور کامل وارد یونولیت شود در غیر این صورت مجبور به کشیدن دوباره ی تیغ روی همان قسمت خواهید بود در نتیجه لبه های کار بریده بریده خواهند شد.

o برش باید کاملاً صاف و در امتداد خط برش باشد. به هیچ وجه نباید از مسیر منحرف شوید.

o خطوط منحنی را نمی توان با این روش به راحتی برش داد.

2. برش یونولیت با المنت

برش یونولیت با استفاده از المنت یکی از قدیمی ترین روش های برش است. با این روش می توانید برش های منحنی را به راحتی انجام دهید اما برای انجام این کار نیازمند دستگاه برش المنتی خواهید بود. به عبارت دیگر اگر دستگاه مربوطه را نداشته باشید قادر به استفاده از این روش نخواهید بود.

مزایای برش یونولیت با المنت

o با استفاده از دستگاه برش المنتی می توان ورق های ضخیم را برش داد. در واقع تنها راه ساخت حروف با ضخامت زیاد استفاده از این روش است.

o با این روش برش به صورت یکدست انجام می شود و برخلاف روش دستی هیچ گونه بریدگی و ناهمواری در لبه ها دیده نمی شود.

معایب برش یونولیت با المنت

o کار کردن با این دستگاه نیازمند تجربه و تخصص است. در صورتیکه می خواهید یونولیت را با ضخامت زیاد برش دهید بهتر است از مراکز برش یونولیت مجهز به دستگاه المنت کمک بگیرید.

o برای برش طرح هایی که نیازمند برش منحنی داخلی هستند باید المنت دستگاه باز شده و پس از قرار گرفتن داخل شکل مجدداً بسته شود. باز و بسته کردن المنت کار سختی است به همین دلیل اکثر برشکاران برش درونی را با خط برش بیرونی یکپارچه کرده و برش را از میان طرح شکل های داخلی می زنند. با این کار در برخی قسمت های طرح شیار نازکی ایجاد خواهد شد.

3. برش یونولیت با دستگاه لیزر

بهترین روش برای برش یونولیت استفاده از دستگاه لیزر است.

مزایای برش یونولیت با دستگاه لیزر

o دقت و سرعت این روش بسیار بالا است.

o تمامی طرح هایی که با استفاده از نرم افزارهای دو بعدی مانند کورل آماده می شوند به راحتی و با سرعت بالایی قابل اجرا هستند.

o برش یک تکه ورق یونولیت در ابعاد بزرگ دیگر مزیت این روش می باشد.

o توانایی برش یک تکه و کامل حروف و اشکال مختلف را دارد.

معایب برش یونولیت با دستگاه لیزر

o نمی توان ورق یونولیتی که ضخامتی بیشتر از ورق یونولیت 3 سانتی دارد را با این دستگاه برش زد.

این روش به طور معمول برای حروف برجسته تابلوهای تبلیغاتی کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید یونولیت در تالش

خرید یونولیت در تالش

خرید یونولیت در تالش دارای مزایای فراوانی برای تولیدکنندگان، صنعتگران و سازندگان خواهد بود و این مسئله کاملاً اثبات شده است. یونولیت یا EPS از

مشاهده »