یونولیت بتن سبک چیست؟

یونولیت بتن سبک چیست؟  در صنعت ساختمان سازی برای پر کردن فضاهایی که خالی هستند باید از ماده ای سبک استفاده شود. در طرح های قدیمی از پوکه های معدنی مانند ورمی کولیت و زئولیت و  یه تازگی همچنین فوم های پلی استایرن در کنار سیمان و ماسه استفاده می شود. هر یک از ماده های به کار رفته به منظور ماه پر کننده حجم مشکلاتی دارند برای مثال دانه های یونولیتی که برای این منظور به کار می رود ردر برابر اشتعال، شعله ور شده و دوامی ندارد. اما به شدت می تواند به سبکی سازه کمک کند.

یونولیت سبک

 

 امروزه از ماده ای به نام فوم بتن استفاده می شود که با دستکاری های علمی در ساختار و متغیرهای موجود می توان به خوبی مقاومت فشاری ماده را افزایش داد و مقاومت کششی در زمان گسیختگی 1 درصد می باشد. به علاوه آن را در برابر آتش مقاوم کرد.

مواد تشکیل دهنده یونولین بتن سبک چیست؟

این ماده شامل سیمان، آب و کفی می باشد که یکماده کف زا آن را ایجاد کرده است. ماده ای که کف حاصل را ایجاد می کند فوم نامیده می شود. فوم را ابتدا با آب مخلوط کرده و در یک محفظه می ریزند، این تر کیب در اثر هم زدن زیاد و یا فشار زیاد کف می کند. در این ماده باید یک متریالی استفاده شود که کف را پایدار نگه دارد.

به طور کلی نیز می توان این فوم را در دو دسته پروتئین حیوانی و ماده کف زای شیمیایی دسته بندی کرد. کفی که حاصل از پروتئین می باشد حجم کمتری نسبت به مواد کف زای شیمیایی دارد و همچنین پایداری بیشتری هم دارد.

تجربه داران این عرصه به این نتیجه رسیده اند که برای تولید ماده با چگالی بالای 1000 بهتر است از ماده شیمیایی استفاده کنند. همچنین برای ساخت بتن های دیگر با چگالی 500 تا 1600 بهتر است از پروتئین استفاده کنند.

این نکته را باید توجه کنید که کف حاصل باید تا زمان مخلوط شدن با ملات سیمانی پایدار بمانند. اگر این اتفاق رخ ندهد در نتیجه بعد از ترکیب با سیمان حباب ها از هم می پاشند و در نهایت وزن افزایش پیدا می کند.

ویژگی های یونولیت بتن سبک 

 

جلوگیری از یخ زدگی و فرسایش

 

این ماده بسیار مناسب به منظور جلوگیری از فرسایش است. با توجه به ماده اصلی یعنی فوم به کار رفته در این ماده آب درون آن نفوذ ندارد، با این اینکه پوشش رویی دارای خلل و فرج است اما شکاف نمی خورد بنابراین آب نمی تواند درون آن نفوذ کند و در برابر رطوبت نیز مقاومت بالایی دارد.

سبکی و مزایای آنک

 

این مزیت باعث شده تا هزینه های ساختمان تا حد زیادی کاهش یابد. استفاده از این ماده در سقف و کف باعث می شود تا وزن به طور کلی پایین آمده و در نتیجه خسارات وارده از نیروی زلزله نیز بسیار کم می شود.

عایق بودن فوم بتن

 

این ماده در برابر گرما، سرما، صدا مقاوم و به عنوان عایق عمل می کند. استفاده از این ماده باعث می شود تا اتلاف انرژی از بین رفته و هزینه های اضافی از این طریق کم می شوند.

همچنین در آزمایشات مشخص شده است که این ماده به راحتی جذب آکوستیک دارد و از عوامل ایجاد رفاه محسوب می شود.

حذف مصالح دیگر

 

با استفاده از این ماده دیگر نیازی به چله کشی و کروم بندی لوله ها نمی باشد.

عایق بندی تاسیسات

 

در صورتی که از این ماده در کف اسنفاده شود می توان تاسیسات از کف را محافظت مند و دیگر نیاز به عایق بندی آن ها نمی باشد.

در صورتی که از روش های سنتی برای این منظور استفاده می شود احتمال وارد شدن خسارت از طرف شکستن لوله ها وجود داشت اما با این کار خسارات وارد از این طریق کاهش می یابد چراکه ماده از طریق پمپ به طبقات ارسال می شود نیازی به این نیست که رفت و آمد باشد.

کاهش هزینه ها در مناطق شمالی

 

در این مناطق معمولا دسترسی به خاک رسی برای ساختن بلوها سخت است و هزینه های زیادی شامل حمل و نقل و خرید بلوک ها می شود به همین منظور بهترین ماده برای این مناطق فوم بتن می باشد. به علاوه از مزیت های گفته شده نیز می توانند بهره برند.

 

مدیر تولید

ارتباط با مدیر تولید ایران یونولیت
ارتباط با مدیر تولید : 09121398911

مدیران داخلی

مدیران داخلی ایران یونولیت
ارتباط با مدیران کنترل کیفیت : 09127110324 09127102039

مدیریت

مدیریت مجموعه ایران یونولیت
ارتباط با مدیریت : 09122062720

ساعات کاری

ما در ایران یونولیت در انواع خدمات مرتبط با یونولیت و قالب سازی در خدمت شما هستیم. ساعات کاری ما به صورت زیر است:

شنبه تا چهارشنبه: 9:30-16:30
پنجشنبه و جمعه: تعطیل
تلفن: 44801212 - 021 ده خط ویژه

تماس با ما

آشنایی بیشتر با ایران یونولیت

بنام خداوندی که بخشندگیش بی اندازه و مهربانیش همیشگیست.

مجموعه تولیدی صنعتی ایران یونولیت با سهامی خاص افتخار تولید یونولیت و پلاستوفوم در راستای فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال دارد.

همکاری شرکتها و برندهای معتبر ایرانی و تداوم همکاری با این شرکتها نمونه صداقت و پشتوانه ما میباشد.

خواهشمند است جهت تبادل اطلاعات و نوع در خواست خود از طریق راههای تماس با ما ارتباط برقرار فرمایید.