یونولیت عایق رطوبتی

یونولیت عایق رطوبتی نوعی ماده سفید رنگ و جامد است که عایق رطوبت، دما و صداستاین ماده برای اولین بار تسوط آلمان های نازی ساخته شد. آن ها برای ساختن نوعی پل شناور از آن ها استفاده کردندیونولیت عایق رطوبتی با اینکه ماده ای سبک است. اما قابلیت های زیادی دارد.

یونولیت عایق رطوبتی

 

نوعی مواد پلیمری که پلاستوم نام دارد در واقع همان پلی استایرن انبساطی می باشد و آن را معمولا به اختصار  EPS نشان می دهند. یونولیت کاربردهای زیادی از قبیل تبلیغات، بسته بندی، عایق، آموزشی، ساختمان سازی، یخچال سازی، هواپیما سازی و غیره دارد. این ماده پلیمری به صورت گرانول، ورقه ای و بلوک قابل استفاده می باشد.

در صورتی که نیاز به برش باشد با سیم داغ یا HOT WIRE برش را روی ورقه اعمال می کنند. با این کار می توان ورقه های یونولیت یا پلاستوفوم عایق رطوبتی را در طرح ها و اندازه های مختلفی بسته بندی و به بازار عرضه نمود.

آشنایی با یونولیت عایق رطوبتی

 

این ماده که یکی از فرآورده های صنایع پتروشیمی می باشد. بلورهای ریز آن در برابر دما و حرارت حالت انبساطی یافته و از آن جایی که ساختار سلولی آن بسته می باشد در برابر آب و همچنین رشد باکتری و فساد پذیری مقاوم است.

این گرانول سفید و سبک به دلیل وجود گاز پنتان منبسط می باشد. در صورتی که این ورقه ها در برابر بخار آب قرار می گیرند گاز پنتان به دلیل حرارت بخار آب از دانه های پلی استایرن خارج می شود. در این صورت حجم دانه های پلی استایرن بعد از خروج گاز پنتان 40 برابر می شود. بعد از انجام این عملیات می توان پلی استایرن را بر اساس کاربرد در قالب ریخت و شکل داد و در نهایت به بازار عرضه نمود.

یونولیت عایق رطوبتی در ساختمان سازی

 

با توجه به سبکی و کم هزینه بودن یونولیت، در بین انبوه سازان به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.

بلوک های یونولیت به منظور کارهای ساختمانی در دو نوع اشتعال پذیر و غیر قابل اشتعال در بازار وجود دارند.

بلوک های سیمانی ساختمان، وزنی معادل 15 کیلوگرم دارد. این درحالی ست که بلوک های یونولیتی وزن بسیار ناچیزی دارند. همین امر باعث پایین آمدن وزن کل ساختمان می شود.

با توجه به این که زیر و روی بلک های یونولیتی را لایه نسوز قرار داده اند. اما بلوک های یونولیتی حتی با این شرایط تنها 20 دقیق می تواند در برابر آتش سوزی مقاوم باشد.

با این حال مهم ترین نکته در ساختمان سازی ایمنی ساختمان می باشد. از موارد مهمی که می تواند ایمنی ساختمان را تایید کند، مواد و مصالح به کار رفته در بن ساختمان می باشد.

کاربردهای یونولیت عایق رطوبتی

 

ابعاد مختلف این گروه برای پس زمینه انواع تابلو های تبلیغاتی استفاده می شود.

ورق های پلاستوفوم را می توان در اندازه های مختلف به منظور بسته بندی، کاردستی، ماکت سازی و غیره استفاده کرد.

استفاده از یونولیت عایق رطوبتی به عنوان عایقی برای ساختمان و همچنین بلوک های سقفی استفاده نمود.

در زمان استفاده از یونولیت عایق رطوبتی چه چیزهای را باید رعایت کرد؟

 

تنها در صورتی می توان از ورقه های یونولیتی در ساختمان استفاده کرد که از نوع کند سوز بوده در غیر این صورت استفاده از ورقه های یونولیتی در ساختمان ها ممنوع می باشد.

به این منظور تولید کننده باید مدارک لازم که ثابت می کند ورقه ها کند سوز هستند ارائه کنند و خریدار نیز وظیفه دارد این مدرک را از تولید کننده درخواست کند.

به منظور مراقبت از بلوک های سقفی یونولیتی و پلاستوفوم عایق رطوبتی باید تیرهای و تیرچه ها مهار شوند و از پوشش مناسبی برای محافظت آن ها استفاده گردد.

در صورت استفاده از ورق های یونولیتی باید هر دو طرف این ورقه ها مواد و نگهدارنده و محافظ در برابر حریق قرار گیرد.

بنابراین نباید هیچ خلل و فرجی باعث رسیدن آتش به یونولیت ها شود.

به منظور رعایت و جلوگیری از آتش سوزی باید همه کارکنان روی ساختمان از استفاده مواد قابل اشتعال یا کشیدن سیگار خودداری کنند. در صورت یک آتش سوزی کوچک تمامی یونولیت ها و پلاستوفوم های رطوبتی شعله ور می شوند.

مدیر تولید

ارتباط با مدیر تولید ایران یونولیت
ارتباط با مدیر تولید : 09121398911

مدیران داخلی

مدیران داخلی ایران یونولیت
ارتباط با مدیران کنترل کیفیت : 09127110324 09127102039

مدیریت

مدیریت مجموعه ایران یونولیت
ارتباط با مدیریت : 09122062720

ساعات کاری

ما در ایران یونولیت در انواع خدمات مرتبط با یونولیت و قالب سازی در خدمت شما هستیم. ساعات کاری ما به صورت زیر است:

شنبه تا چهارشنبه: 9:30-16:30
پنجشنبه و جمعه: تعطیل
تلفن: 44801212 - 021 ده خط ویژه

تماس با ما

آشنایی بیشتر با ایران یونولیت

بنام خداوندی که بخشندگیش بی اندازه و مهربانیش همیشگیست.

مجموعه تولیدی صنعتی ایران یونولیت با سهامی خاص افتخار تولید یونولیت و پلاستوفوم در راستای فرمایش مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال دارد.

همکاری شرکتها و برندهای معتبر ایرانی و تداوم همکاری با این شرکتها نمونه صداقت و پشتوانه ما میباشد.

خواهشمند است جهت تبادل اطلاعات و نوع در خواست خود از طریق راههای تماس با ما ارتباط برقرار فرمایید.