یونولیت و پلاستوفوم ورق ۵ سانتی

یونولیت و پلاستوفوم ورق ۵ سانتی
دسته بندی:
چیکید محتوا
یونولیت و پلاستوفوم ورق ۵ سانتی

یونولیت و پلاستوفوم ورق ۵ سانتی، از محصولاتی است که در نتیجه فرآیندهای پتروشیمی توسط فوم پلی استایرن تولید می شود.

یونولیت و پلاستوفوم ورق ۵ سانتی

زمانی که دانه های پلی استایرن یکبار پخته می شوند توسط بخار آب چسبندگی پیدا می کنند. در نتیجه این عملیات یونولیت و پلاستوفوم ورقی ۵سانت، تولید می گردد. به طور کلی این محصول یعنی یونولیت 5 سانتی محصولی می باشد که دارای ضخامت 5 سانتی متر بوده و عرض و طولش می تواند از 1 سانتی متر تا 100 سانتی متر باشد.

تاریخچه تولید و استفاده از یونولیت و پلاستوفوم ورق ۵ سانتی

گفته می شود که یونولیت نزدیک به 50 سال است که در ایران کاربرد دارد.

اولین بار آلمان ها برای گذشتن از رودخانه به عنوان قایقی شناور روی آب از آن استفاده کردند. بعد از آن با توجه به کارایی و خاصیت عایق سازی و ضربه پذیری یونولیت از آن در صنایع مختلفی استفاده شد.

بعد از گذشت چندین سال، از یونولیت در صنعت ساختمان سازی، ماکت سازی، هواپیما سازی، یحچال سازی  و به منظور تبلیغات و آموزش به شدت استقبال شد.

کارایی یونولیت و پلاستوفوم ها

یونولیت ها معمولا عایق دما، گرما و صدا هستند.

همچنین یونولیت می تواند عایق حرارتی خوبی نیز باشد.

در صنعت بسته بندی کارایی زیادی دارد. دیده ایم که از یونولیت برای بسته بندی انواع لوازم الکتریکی و یا ظروف چینی استفاده می شود.

نوع فشرده یونولیت قابلی سمباده خوری دارد به همین دلیل ماده مناسبی برای انجام پروژه های ساختمانی و ماکت سازی می باشد.

 

تنها نکته ای که باید به خاطر بسپارید یونولیت نسبت به مواد بنزینی واکنش نشان می دهد. به همین دلیل استفاده از رنگ هایی که پایه بنزینی دارند یا استفاده از چسب ها باعث جمع شدن یونولیت می شود به همین منظور بهتر است در استفاده از یونولیت برای ماکت سازی و کار دستی حتما از رنگ هایی که پایه آن ها آب یا پلاستیک استتفاده شود.

همچنین بهتر است از نگه داشتن یونولیت در کنار مواد نفتی مانند رنگ ها و چسب ها خود داری کرد. چرا که ممکن است همین مواد در کنار یونولیت باعث شعله ور شدن یونولیت ها شده و آتش سوزی بزرگی را دامن بزند.

 

معرفی یونولیت و پلاستوفوم ورقی ۵ سانتی

یونولیت و پلاستوفوم ۵ سانتی به یونولیتی می گویند که دارای ضخامت 5 می باشد.

با داشتن ضخامت 5 سانتی متر ممکن است که طول عرض این یونولیت متفاوت باشد. از آن جایی که این یونولیت دانسینه مختلفی دارد با توجه به مدل سفارشی، دانسیته مورد نیاز را از بلوک مادری برش می دهند.

برش یونولیت و پلاستوفوم ورقی ۵ سانتی

برش ابعاد یونولیت به درخواست مشتری می باشد. یعنی یونولیت 5 سانتی ممکن است دارای طول یا عرض متفاوت باشد. مثلا ممکن است یونولیت 5 سانتی دارای عرض 1 سانت، دو سانت تا 125 سانت باشد. طول یونولیت 5 سانت نیز می تواند از 1 سانت تا 600 سانت متفاوت باشد.

در این صورت ممکن است مشتری سفارش یونولیت 5 سانتی متر با پهنای 8 میلی متر تا 2 سالنت، 5 سانت تا 125 سانتی متر را داشته باشد. پهنای این یونولیت می تواند تا 6 متر نیز باشد.

موارد مصرف یونولیت و پلاستوفوم

می توان از این یونولیت یا دانسیته و چگالی 25 به منظور عایق گرما، سرما و صدا استفاده نمود.

در برخی از شرایط خاص می توان دانسیته یونولیت را تا 40 یا 80 بالا برد.

در برخی موارد از این یونولیت به منظور عایق نور و روشنایی استفاده می شود. در این حالت یونولیت بر روی سطح آب در استخرها شناور می ماند. برای استفاده از یونولیت برای این کارایی باید دانسیته 10 تا 30 باشد. شناور ماندن یونولیت شفاف بر روی آب همچنین مانع از بخار آب می شود.

 

نکته

یونولیت به تنهایی نمی تواند عایق صدا باشد، به منظور استفاده از یونولیت به این منظور بهتر است یونولیت در ساختمان ها با یک حفاظ یا پوشش مناسب پوشاند. در موارد دیگر می توان از مواد سلول باز مانند پشم سنگ در کنار یونولیت استفاده نمود.

در انبار ها بهتر است یونولیت در کنار مواد نفتی قرار نگیرد. در بسیاری از مواقع شاهد این بوده ایم که یونولیت باعث آتش سوزی کارگاه تولید یا کارخانه شده است. رعایت این نکته بسیار می تواند کمک کننده باشد تا هم بتوان از یونولیت استفاده کرد و هم از خطر جلوگیری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یونولیت کلاه ایمنی

یونولیت کلاه ایمنی

یونولیت کلاه ایمنی ، محصولی ایده آل برای محافظت از سر در زمان دوچرخه سواری، اسکیت و سایر بازی ها و تفریحات ورزشی است. با

مشاهده »