قیمت فوم و یونولیت در سال 1402

قیمت فوم و یونولیت
دسته بندی:
چیکید محتوا
قیمت فوم و یونولیت در سال 1402

طی سالِ 1402 با توجه به شرایط نابه سامان اقتصادی و سیاسی کشور ، قیمت فوم و یونولیت افزایش پیدا کرد . ما در طولِ این نوشتار از خود مایل هستیم ، به بررسی علل افزایش قیمت فوم ها و یونولیت ها بپردازیم .

قیمت فوم و یونولیت

یونولیت سقفی به عنوان یکی از مواد ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد ، به دلیل خاصیت عایق حرارتی و صوتی ، قیمت مناسب و وزن کم ، از جانبِ متخصصان ساختمانی به عنوان یکی از پُرکابردترین ها در صنعت ساختمان معرفی شده است .

معرفی یونولیت به عنوان یکی از مواد ساختمانی مورد استفاده

پیش از پرداختن به قیمت فوم و یونولیت بهتر است ، که کمی بیشتر با این مواد پُرمصرف و کاربردی آشنا بشوید .

فوم یا یونولیت یکی از مواد ساختمانی مورد استفاده در ساخت و ساز است . در واقع فوم ها به خاطر خواص عایق حرارتی ، صوتی ، وزن بسیار کم ، قیمت مناسب ، پُرطرفدار هستند .

یونولیت از یک ترکیب پلی استایرن و مواد پُرکننده ساخته شده ، که به حالت پانل های دیواری یا سقفی به سمت بازار روانه می شود . این مواد به دلیل برخورداری از وزنی سبک ، در نصب و حمل نقل راحتی شما را مهیا می کنند . بنابراین شما می توانید ، با اطمینان خاطر از سقف یونولیتی یا دیوارهای فوم در ساختمان های مسکونی ، تجاری و صنعتی استفاده نمایید .

علاوه بر تمامی این ها در ارزیابی قیمت فوم و یونولیت در نظر داشته باشید ، که آن ها عایق صدا و حرارت هستند . این ماده دارای خواص ضد آب بوده و شما می توانید ، آن ها را در محیط هایی با رطوبت بالا مورد استفاده قرار بدهید .

در مجموع یونولیت ها با توجه به ویژگی هایی که در دِل خود جای داده اند ، به عنوان یکی از مواد ساختمانی در ساخت سقف ، بازسازی و تعمیرات ساختمانی ، در ساخت و ساز ساختمان مسکونی ، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند .

بیشتر بخوانید: یونولیت بسته بندی

نگاهی به بازار یونولیت طی سال 1402 و تغییرات صورت گرفته

می توانیم ، چنین تجزیه و تحلیل کنیم ، که بازار یونولیت ایران با شرایطی متفاوت نسبت به چند سال پیش رو به رو شده است . در سالِ 1402 با توجه به تحریم های صورت گرفته علیه ایران و نوسانات نرخ ارز در کشور ، قیمت فوم و یونولیت به طرز فاجعه باری افزایش پیدا کرد . در واقع قیمت تمامی مصالح ساختمانی بود ، که افزایش یافت .

تجزیه و تحلیل هایی که در این حیطه صورت گرفت ، بیان کننده تأثیر عوامل اقتصادی و سیاسی برروی قیمت فوم بوده است . علاوه بر این ها کاهش میزان تولید یونولیت در داخل کشور و افزایش واردات این محصول به ایران ، افزایش قیمت ها را همراهی نموده است .‌

یا توجه به تحلیل های صورت گرفته ، از جانب کارشناسان ایران یونولیت افزایش قیمت فوم و یونولیت تأثیرپذیر از عوامل زیر می باشد ؛

  • تحریم های اقتصادی علیه ایران

طی سالِ 1402 ایران با تحریم هایی تنگاتنگ رو به رو شد ، که موجب کاهش تولید و اکتفاء به واردات کالاها شد . این عامل خود ، موجب افزایش قیمت یونولیت شد و ساخت و ساز را تحت فشار قرار داد !

  • نوسانات نرخ ارز و دلار

طی سالِ 1402 نرخ ارز با نوسانات چَشم گیری همراه بود و این مسئله موجب افزایش قیمت تمامی کالاها چون فوم و یونولیت شد .

  • کاهش تولید یونولیت در داخل کشور

با توجه به شرایط نابه سامان اقتصادی و سیاسی کشور طی سالِ 1402 تولید یونولیت در درون کشور کاهش پیدا کرد و به علّت افزایش واردات قیمت آن درون بازار به طرز عجیبی بالا رفت .

البته در این بینابین ایران یونولیت سعی بر آن داشته است ، که قیمت فوم و یونولیت را نسبت به دیگر رقباء در کمترین حد خود حفظ کند . هدف ما جلب رضایت تمامی مشتریان خود است ، امیدواریم که همین طور نیز باشد .

بررسی تحریم ها علیه ایران و تأثیر نوسانات نرخ ارز برروی قیمت یونولیت

تحریم اقتصادی علیه ایران و نوسانات نرخ ارز دو عامل بسیار مهم می باشد ، که بر بازار یونولیت سقفی و دیواری و افزایش قیمت آن ها طی سالِ 1402 اثرگذار بوده است .

  • نخستین عامل که می تواند ، موجب افزایش قیمت یونولیت سقفی و دیواری در دوره های تحریم اقتصادی شود ، کاهش میزان تولید داخلی می باشد . به عبارتی در دوران تحریم داخلی امکان دارد ، به علت کاهش تقاضا و بعضی از چهارچوب ها کاهش یابد .

این مسئله خود به تنهایی می تواند ، موجب افزایش قیمت فوم و یونولیت بشود . چرا که با کاهش میزان تولید داخلی ، تقاضا برای خرید فوم بیش از عرضه آن خواهد شد .

  • عامل دیگر ، نوسانات نرخ ارز می باشد . در دوران نوسانات نرخ ارز ، قیمت کلّیه مواد و کالاها بیشتر شده و یونولیت ها هم مستثنی نبوده اند ! علاوه بر این ها در دوران تحریم اقتصادی و سیاسی نرخ ارز به شدّت تحت تأثیر بوده و این مسئله می تواند ، به افزایش قیمت فوم منجر گردد .

سخن آخر

بنابر بررسی های صورت گرفته می توانیم ، افزایش قیمت فوم و یونولیت را تحت تأثیر از عوامل اقتصادی و سیاسی در نظر بگیریم . در طول سالِ 1402 با توجه به تحریم های اعمالی علیه ایران و نوسانات نرخ ارز قیمت تمامی مصالح ساختمانی به طور کلّی افزایش یافت .

علاوه بر این ها کاهش مقدار تولید فوم ها در درون کشور و افزایش مقدار واردات این محصول به افزایش قیمت ها تنش بیشتری وارد کرد . در نتیجه برای کاهش هزینه های ساختمانی ، بهره گیری از جایگزین هایی با کیفیت مشابه به شما توصیه می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیوارپوش یونولیتی

دیوارپوش یونولیتی چیست؟

دیوارپوش یونولیتی ، با ظاهر زیبا و کیفیت بالایی که دارد می تواند در مکان های مختلفی مورداستفاده قرار بگیرد. یونولیت به عنوان یکی از

مشاهده »
یونولیت بسته بندی کیس

یونولیت بسته بندی کیس

یونولیت بسته بندی کیس با هدف سالم رساندن این محصول به دست مشتری و مصون ماندن از آسیب های مختلف در مسیر، مورداستفاده قرار می

مشاهده »
بسته‌بندی چرخ گوشت

بسته‌بندی چرخ گوشت

بسته‌بندی چرخ گوشت با استفاده از محصولات مختلفی انجام می شود که یکی از بهترین آنها، یونولیت یا پلاستوفوم می باشد. چرخ گوشت یکی از

مشاهده »