همه چیز درباره قالب یونولیت بسته‌بندی

دسته بندی:
چیکید محتوا
همه چیز درباره قالب یونولیت بسته‌بندی

درباره قالب یونولیت بسته‌بندی ، اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار می دهیم تا با نحوه ساخت و ویژگی های این قالب ها آشنا شویم.

یونولیت بسته بندی ، یکی از انواع یونولیت است که در کارخانه ها و شرکت ها برای بسته بندی کالاها و اجناس مختلف مورداستفاده قرار می گیرد. برای ساخت این یونولیت ها به قالب هایی نیاز است تا یونولیت های موردنظر به فرم و حالت دلخواه در بیایند و برای بسته بندی کالاهای موردنظر مناسب باشند.

قالب پلاستوفوم ، برای ریختن مواد یونولیت داخل آن و شکل دهی این مواد مورداستفاده قرار می گیرد. برای ساخت قالب باید از یک آلیاژ مناسب استفاده نمود. معمولاً از آلیاژهای آلومینیومی برای ساخت قالب استفاده می شود.

درباره قالب یونولیت بسته‌بندی باید گفت که آلیاژ آلومینیومی را پس از ریخته گری و سمباده کاری و سایر اقدامات به فرم موردنظر در می آید. قالب باید به گونه ای باشد که پلاستوفوم موردنظر به راحتی از درون قالب جدا شود و آسیب نبیند.

آشنایی با قالب پلاستوفوم بسته بندی

داشتن یک قالب مناسب برای ساخت پلاستوفوم سبب می شود که پلاستوفوم بسته بندی به فرم تمیز و مشخصی در بیاید و از کالاها به خوبی محافظت کند که این مسئله در جذب مشتری نیز اثرگذار است. بسته بندی کالاها و محصولات جدید باید فرم استانداردی داشته باشد. امروزه شیوه خرید کالا با گذشته تفاوت زیادی کرده است. با توجه به این تغییرات ، نحوه بسته بندی محصولات اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

در واقع باید بسته بندی محصولات به صورت اصولی انجام شود. یکی از بهترین گزینه ها برای بسته بندی تولیدات شرکت ها ، کارگاه ها و کارخانه ها ، یونولیت است. یونولیت دارای ویژگی های اساسی و مهمی است که آن را از سایر محصولاتی با کاربردی مشابه آن ، متمایز کرده است. یونولیت مورداستفاده برای بسته بندی را می توان به صورت مستقیم برش زد و میان و پیرامون کالای موردنظر قرار داد و یا می توان آن را به صورت اختصاصی توسط یک قالب طراحی شده بر مبنای شکل و ابعاد کالای موردنظر ساخت.

مهمترین نکته درباره قالب یونولیت بسته‌بندی : نحوه ساخت قالب

  • بر اساس شکل ظاهری کالا و طول و عرض و ارتفاع آن به طراحی شکل اولیه قالب بر روی کاغذ اقدام می شود. این طرح اولیه به رؤیت سفارش دهنده به منظور تأیید و یا رد آن ، می رسد. در صورتی که تغییراتی مدنظر سفارش دهنده باشد ، این تغییرات مطابق با خواست او اعمال می شود و طرح مجدد به رؤیت مشتری می رسد.
  • تهیه مواد مناسب برای ساخت قالب بسیار مهم است. بهتر است از مواد آلومینیومی و چدنی استفاده شود. قالب باید در مقابل فشار ، زنگ زدگی و پوسیدگی و … از مقاومت حداکثری برخوردار باشد.
  • اینک ساخت نمونه جهت مدلسازی با دقت بسیار زیاد انجام می شود. نمونه ، همان پلاستوفوم است.
  • درباره قالب یونولیت بسته‌بندی باید گفت که یکی از حساس ترین مراحل ساخت آن ، ریخته گری قالب است. پس از انجام این کار ، تراشکاری صورت می گیرد. تراشکاری به صورت خودکار با استفاده از ماشین آلات انجام می شود.
  • قالب به منظور تعبیه اجزای موردنیاز برای ساخت فوم به تیم مونتاژ واگذار می شود.
  • در نهایت ، پروسه تولید قالب که شاسی کشی و تعبیه قالب بر روی دستگاه است ، انجام می شود.

موارد استفاده از قالب‌های پلاستوفوم بسته بندی

درباره قالب یونولیت بسته‌بندی و کاربردهای آن باید گفت که برای بسته بندی هر تجهیزات و لوازمی می توان از این قالب ها استفاده کرد. در واقع زمانی بسته بندی درست و اصولی کالاها انجام می شود که ساخت پلاستوفوم آن با استفاده از یک قالب انجام شود.

برای بسته بندی داروها ، تجهیزات پزشکی ، تجهیزات صنعتی ، تجهیزات کشاورزی ، لوازم خانگی ، لوازم برقی ، لوازم صوتی و تصویری ، لوازم رایانه ای ، مواد غذایی ، محصولات صادراتی ، بلور و ظروف شکستنی ، لوازم نفیس و لوکس ، تجهیزات نور و روشنایی و سایر موارد به استفاده از قالب پلاستوفوم بسته بندی نیاز است تا حفاظت از این محصولات به نحو احسنت انجام شود. هر کالایی که فاقد یک یونولیت بسته بندی فیکس و اصولی طراحی شده ، باشد در کوتاهترین مسافت با مشکلاتی نظیر شکستگی و غرشدگی و … مواجه می شود. این مسئله نشان می دهد که اهمیت استفاده از این قالب ها بسیار زیاد است.

نحوه ساخت یونولیت بسته بندی

درباره قالب یونولیت بسته‌بندی می توان توضیحات زیادی را ارائه داد. با استفاده از قالب یونولیت بسته‌ بندی می توان پلاستوفوم های بسته بندی دقیق و تمیزی را ساخت. پروسه ساخت پلاستوفوم طی سه مرحله پیش فوم ، تثبیت و شکل دهی انجام می شود. در اولین مرحله که همان پیش انبساط است ، مواد اولیه را از طریق بخاردهی حجیم به دستگاه فرستاده تا افزایش حجم موردنظر را پیدا کنند.

سپس پنتان و دی اکسید کربن را برای حجم دهی به ذرات پلی استایرن اضافه می کنند. حجم اعظم ماده ، هوا است و حجم حداقلی آن ماده پلی استایرن است. ماده پخته شده را در فاز استراحت قرار می دهند و به بخش خاصی در کارخانه انتقال می دهند.

درباره قالب یونولیت بسته‌بندی باید به جنس قالب ها اهمیت زیادی داد. مرحله پایانی ساخت پلاستوفوم ، شکل دهی است. موادی که سرد شده اند را داخل این قالب ها می ریزند و تحت حرارت قرار می دهند. این بخاردهی سبب می شود که ذرات گرانول به شکل یک قالب در بیاید و فیکس شود و سرانجام به یکدیگر پیوند بخورند.

کلام آخر

استفاده از این قالب ها ، بسیار متداول است. در واقع مزایای استفاده از این قالب ها سبب شده است که به استفاده از آنها تمایل زیادی نشان داده شود. یونولیت های بسته بندی بسیار سبک ، مقاوم ، ضد آب و عایق هستند. برای ساخت این یونولیت ها باید از متریالی استفاده شود که دارای مرغوبیت و کیفیت بالایی باشند. هر تولیدکننده ای در کشور ما توان ساخت پلاستوفوم های بسته بندی مرغوب و استاندارد را ندارد. بنابراین در انتخاب مرکز خرید پلاستوفوم ها دقت زیادی کنید و این محصولات پرکاربرد و سودمند را از هر کارخانه ای خریداری نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انواع سقف ساختمانی

انواع سقف ساختمانی

انواع سقف ساختمانی را معرفی می کنیم تا با ویژگی های هر یک آشنا شویم و متوجه شویم که چه نوع سقفی مناسب پروژه عمرانی

مشاهده »